Doprava ZDARMA
od 3000Kč
(0 ks)

Váš košík je prázdný

FAQ

Stránky postupně aktualizujeme... V případě dotazu či nejasností, dokončením objednávky nás neváhejte kontaktovat na email: info@neomag.cz nebo telefonicky: +420 558 346 413 mob. +420 775 131 525

Magnety

Jaká je "životnost" magnetů?

Pokud je z magnetem zacházeno, tak jak je potřeba, tak jeho magnetizace vydrží "věčně". Je však dbát na typ a druh magnetu. Magnety mají teplotní omezení, což znamená, že ztrácí své magnetické vlastnosti při vystavení jejich teplotnímu maximu. U neodymových je to od 80-220° C (záleží na typu), u feritových 250°C, SmCo 350°C, AlNiCo 450°C. Další způsob snížení, či zrušení magnetických vlastností, je vystavení magnetu většímu magnetickému poli, než je jeho vlastní.

Tabulka vlastností materiálů neodymových magnetů

 

Úchyty

Magnetické úchyty jsou jednoduché magnetické obvody, které jsou složené z magnetu a ocelového pouzdra. Vzhledem k tomu, že magnetické držáky
používají oba póly magnetu (jeden pracuje přímo, a druhý přes ocelové pouzdro, které rovněž působí na přídržnou sílu). Úchyty se vyznačují
poměrně velkou nosností, ale zároveň podstatně snižuje dosah magnetického pole.


Udaná síla je maximální za ideálních podmínek, a to: s použitím magnetické desky z nízkouhlíkové oceli (St3S)
o tloušťce 10mm, s hladkým povrchem při nulové mezeře, kolmá odtrhová síla, která působí při pokojové teplotě.

Poznámka: Síla je hodnota uvedena pouze pro srovnání.
Skutečná síla závisí na následujících faktorech: 

  • mezera mezi magnetickým držákem a ocelovou deskou (za určitých podmínek, a to i velmi malá mezera, např. 0,5mm, může způsobit snížení kapacity až o polovinu) Jako mezera je například nerovnost či barva a podobně.
  • materiálu, ze kterého je vyrobena magnetická deska (čím vyšší je obsah uhlíku v oceli, tím menší síla) Například mat. 11523 sníží přídržnou sílu cca o 20%
  • povrch desky (čím hladší povrch, tím větší síla)
  • směru působení síly (největší sílu je dosaženo při kolmém odtrhu)
  • tloušťka magnetické desky (ocelová deska nesmí být příliš tenká, protože část magnetického toku se nevyužije pro uzavření magnetického obvodu)
  • provozní teplota (čím vyšší je teplota, tím menší kapacita).

Doporučujeme vlastní kontrolu magnetického držáku pro konkrétní aplikaci.

Magnetické fólie, pásky a papír

Jaký je magnetický papír a jak jej správně použít?

Magnetický papír je fotografický. Můžete na něj tisknout cokoli. Prodáváme v provedení matný nebo lesklý. Papír je pro inkoustové tiskárny s podélným tiskem. Nedoporučuje se jej používat pro tiskárny, kde je papír brán zespod a je tištěn přes válec, kde může dojít k poškození papíru.

Je možné magnetický papír zalaminovat a následně přidělat na povrch?

Magnetický papír by mohla laminace poškodit, jelikož není vhodné jej zahřívat. Dalším problémem by mohla být následná přilnavost. Jelikož mezi papírem a povrchem, na který magnet přiděláváte, vznikne mezera díky laminovací fólii. Mohlo by se tak stát, že Vám zalaminovaný papír bude padat, či nebude držet vůbec.

Magnetická fólie a její použití

Magnetická fólie má mnohostranné použití. Její využití nalezneme u různých druhů reklam, jako je reklama na auto, různé magnetky na lednici, u dárkových předmětů, různých přání nebo děkovných kartiček. Reklama je lehce odnímatelná a nepoškozuje povrch na který je přidělána. Nabízíme i samolepící magnetickou fólii, která je z nemagnetické strany lepící a je tak na ní možné přilepit cokoli, aniž by se muselo tisknout přímo na fólii. Vyvarujte se však vysokým teplotám. Při vyšších teplotách ztrácí fólie svou magnetizaci a může se tak stat, že vůbec nebude držet. Rychlost odmagnetizace záleží na dané tloušťce fólie, ale obecně se nedoporučuje vystavovat větším teplotám než 50°C.

NeMagnetická fólie

NeMagnetická fólie je varianta pro ty, kteří chtěji na stěnu uchytit magnety a nechcou použít nevzhledné tabule, či nemají magnetickou stěnu. Na fólii, která obsahuje kovové částečky, pak snadno pomocí magnetů přichytíte papíry, dokumenty apod. Nabízíme také variantu samolepící, se kterou je montáž jedna radost. Stačí přilepit a začít používat. Přichytávat věci na tuto fólii můžete pomocí magnetů, či magnetický pásek.

Povrchy, na které je možné přilepit fólie a pásky?

Fólie a pásky můžete přilepit teoreticky na jakýkoli povrch. Je třeba však dbát na to, aby byla plocha, na kterou je fólie, či páska lepena, hladká. Při nalepení na nerovné povrchy mohou vznikat mezi plochou a fólií, či páskou vzduchové kapsy, které mohou zapříčinit, že by se lepící strana postupně zanášela nečistotami a časem by hrozilo odpadnutí. Při užití kovových pásek na nerovných površích, doporučujeme použít pěnovou kovovou pásku, která drobné nerovnosti, díky pěnové vrstvě, absorbuje.

 

Magnetická barva

Jaká je barva magnetické barvy?

Magnetická barva má šedou barvu, ale je přetíratelná jakoukoli barvou. Je zde i možnost překrytí barvy tenkou vrstvou tapety. Barva obsahuje kovové částečky, díky kterým na ní budou magnety držet. Barva se nevyrábí v jiných barvách.

Jak velkou plochu s ní mohu natřít?

S litrovým balením magnetické barvy, která má hmotnost 2kg, natřete 2-2,5m2 při dvou nátěrech. Pro dobrou "funkčnost" barvy jsou doporučovány minimálně dva nátěry. K barvě dáváme dárek v podobě panáčku s neodymovým magnetem, díky kterému můžete vyzkoušet přilnavost magnetické stěny a tím budete vědět, zda je třeba ještě jeden nátěr, či nikoliv.

Kde mohu magnetickou barvu použít?

Barvu můžete použít všude tam, kde chcete zahodit lepící pásku, či nechcete použít nevzhledné tabule. Barva má veškeré atesty a tudíž nehrozí žádné nebezpečí a je možné jí použít ve školkách, školách, firmách, či doma.

Kolik papírů je možno přichytit na magnetické stěně?

Záleží na použití magnetů. Jelikož máme až 600 druhů, tak množství papírů je různé. Pro příklad tedy uvedeme, že při použití neodymových magnetů - hranol 5x5x5mm nebo válec 5x5 mm Vám zaručíme, že udrží až 5 ks papíru na sobě. Při přichycení výkresových papírů (tvrdších) je to jeden papír formátu A4.

Jak pracovat s barvou a které magnety na ní budou držet?

Návod jak pracovat s barvou i magnety, které na ní budou držet (odzkoušeno u Nás ve firmě) najdete třeba ZDE, kde najdete veškeré další informace o barvě.

 

Magnetické stavebnice a hry

Lze stavebnici použít společně s podobnými magnetickými stavebnicemi?

Ano, stavebnice, které prodáváme jsou kombinovatelné. Naše tyčinky mají délku 27,5 mm(oproti jiným se liší o 0,5 mm) a na jinou délku tyčinek si nikdo nestěžoval.

Jaké jsou rozměry plochy a panáčků u magnetických her?

Rozměr hracích ploch u her je 27 x 27 cm. Co se týče figurek, tak rozměry jsou následující: postavičky mají cca 2,5cm(člověče, nezlob se, hadi a žebříky) a pro šachy, dáma 2v1: šachové figurky: od 2,5-5 cm, figurky na dámu: 0,5cm.

 

Manuály